httpclld.arrabona.eukozossegfejlesztes-gyorben_foto_20181112

Közösségfejlesztés Győrben

projektismertető

Pályázat címe: Győri Helyi Közösségi Fejlesztési Stratégia 

Megvalósító: Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata  

Megítélt támogatás: 750 millió Ft

A projekt célja kulturális és közösségi terek, szolgáltatások fejlesztése, kínálatuk bővítése, továbbá a helyi közösségszervezési, helyi összetartozást, identitást erősítő tevékenységek, mint például kulturális és közösségi programok szervezése, lebonyolítása, a helyi aktivitást elősegítő tevékenységek, valamint a helyi, közösségi alapú gazdaságfejlesztési megoldások népszerűsítése, kialakítása, elterjesztése. Fontos, hogy a programok, a fejlesztések a helyi identitás erősítéséhez, izolált közösségek közti kapcsolatteremtéshez, a közösségeknek biztosított terek megújításához és a passzív lakosság aktivitásának növeléséhez járuljanak hozzá.  

A Helyi Közösségi Fejlesztési Stratégia tervezésének előkészítése során elsőként a település aktív szereplőinek beazonosítása és megszólítása történt meg a Győri Helyi Akciócsoport kialakítása érdekében, továbbá bevonásra kerültek a kevésbé aktív, de fontos információkkal rendelkező helyi szereplők is. A vállalkozói, a civil és az önkormányzati szféra képviselőinek együttműködésével megalapításra került a HACS, továbbá a szervezeti és a működési keretek kialakultak. A HACS dedikált munkaszervezete, az Arrabona EGTC vállalta a tervezési folyamat koordinálását. A HKFS készítése során a tervezési terület nagyságát beazonosították, áttekintették a stratégia tartalmi és formai követelményeit, valamint a korábban elkészült, relevanciával bíró dokumentumokat és stratégiákat. A közös munka során összegezték a tervezésben résztvevők korábbi tapasztalatait, majd meghatározták a stratégiaalkotás ütemtervét a szükséges erőforrásokkal együtt. A folyamat eredményeként elkészült Győri Helyi Közösségi Fejlesztési Stratégia. A stratégia megvalósítását az Arrabona EGTC, mint munkaszervezet segíti, konzultációs tevékenységek, fórumok, tájékoztatók szervezésével, lebonyolításával, a HKFS cselekvési tervében megfogalmazott négy beavatkozási terület vonatkozásában kiírásra kerülő pályázati felhívásokkal.

A felhívások a következő intézkedések keretén belül kerülnek megjelentetésre:

Ki lakik a városban?

Élő emlékezet – élő közösségek – élő város. A helyi értékeket tudatosító, megjelenítő kezdeményezések megvalósítása, melynek célja a közös városi és városrészi identitás erősítése a helyi értékek, hagyományok megjelenítésén, tudatosításán, népszerűsítésén keresztül.

Mutasd meg magad!

A közösségi részvételt és a befogadást segítő tevékenységek megvalósítása. Aminek célja a lakosság közösségi aktivitásának erősítése a városi és városrészi közösségi kezdeményezések támogatásán keresztül. 

Teret a közösségnek!

Közösségi terek felújítása és fejlesztése, inspiráló, értéket közvetíteni képes terek kialakítása céljából, mely támogatni képes a közösségi élet szerveződését és a kreatív együttműködés kialakulását.

Sokszínű közösségek

Szinergiageneráló közös kezdeményezések megvalósítása, a közösségek közti együttműködéseken keresztül.

A TOP-7.1.1-16-2016-00044 azonosító számú és Győri Helyi Közösségi Fejlesztési Stratégia című HKFS végrehajtásához (továbbiakban: Projekt) szükséges, a 272/2014. (XI.5.) Korm. rendelet 71. § (10) pontjában meghatározott működési költségeknek a finanszírozására az Arrabona EGTC, mint a Győri Helyi Akciócsoport munkaszervezete 80 578 000 Ft vissza nem térítendő támogatást kapott az Európai Regionális Fejlesztési Alapból és hazai központi költségvetési előirányzatból.

Támogatási szerződés alapadatai: 
Projekt címe: Győri Helyi Közösségi Fejlesztési Stratégia
Szerződés száma: TOP-7.1.1-16-2016-00044
Támogatás összege: 80 578 000 Ft
Projekt megvalósításának kezdete: 2017.09.01.
Projekt fizikai befejezésének határideje: 2021.05.31.

CLLD
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.